Tjänster Kontakta oss Till toppen

Välkommen till VVS Effekt

Komplett lösning från behovsanalys
till installation och driftsättning.

Kontakta oss! Våra tjänster!

Om oss


Vi på VVS Effekt Sverige AB i Uddevalla har lång erfarenhet av värmepumpsinstallationer och erbjuder kunder i Uddevalla
en komplett lösning från behovsanalys till installation och driftsättning.

Som BOSCH Värmepartner är vi en auktoriserad installatör. Det innebär att vi genomgått kvalificerade utbildningar inom installation av BOSCH Värmeprodukter och lever upp till de höga krav på kunskap, kvalitet och service som BOSCH ställer. För dig som värmepumpsköpare innebär det också att vi har rätt att ge dig BOSCHS utökade garanti på hela 6 år.

Vi är även servicepartner för Grohe.

Av oss får du hjälp och tryggt stöd hela vägen. Vi analyserar ditt hus och dina förutsättningar för att hitta den bästa lösningen
för just dig. Efter en kvalificerad beräkning på hur mycket du kan spara med bergvärme, jordvärme eller luftvärme får du
en offert på hela installationen.

Välkommen att kontakta oss för en kostnadsfri rådgivning och energikalkyl! Vi ställer hela vår kunskap och erfarenhet till ditt
förfogande för att du ska få en uppvärmningslösning med maximalt trygghet och bästa ekonomi i många, många år framöver.


Medarbetare

Vi på VVS Effekt strävar alltid efter att göra våra kunder nöjda genom professionalism, expertis och service. Välkommen att kontakta oss redan idag

Robert Sahlin
Verksamhetschef

Tel: 070 - 760 23 26
E-mail: robert.sahlin@vvseffekt.se

Martin Dauksz
Montör

Tel: 070 - 760 43 29 
E-mail: martin.dauksz@vvseffekt.se

Roy Dahlqvist
Montör

Tel: 070 - 760 22 45
E-mail: roy.dahlqvist@vvseffekt.se

Sara Andersson 
Administration

Tel: 072 - 326 99 60 
E-mail: sara.andersson@vseffekt.se

Simon Wallin
Montör

Tel: 070 - 760 26 67 
E-mail: simon.wallin@vseffekt.se

Peter Sjöholm
Montör

Tel: 070 - 760 23 78 
E-mail: peter.sjoholm@vvseffekt.se 

Jacob blixt
Kalkylator / Projektledning

Tel: 073 - 529 04 10
E-mail: jacob@vvseffekt.se

Viktor Grundberg 
Lärling